Co to jest LPG?

LPG to rodzaj sprężonego gazu ziemnego, który różni się nieco od tego, do czego możesz być przyzwyczajony. Sprężony gaz ziemny (CNG) jest taki sam jak gaz ziemny, ale w oczyszczonej formie z LPG – jest czystszy i bardziej wydajny niż gaz ziemny. Jest on również przeznaczony do stosowania w silnikach benzynowych lub wysokoprężnych – więc jeśli Twój samochód ma jeden z tych silników, możesz łatwo wymienić swoje obecne źródło paliwa na LPG. Jakie są korzyści z używania LPG? LPG w Twoim samochodzie oferuje kilka ogromnych korzyści: nie tylko obniżysz emisję spalin dzięki czystszym właściwościom spalania, ale także znacznie obniżysz koszty paliwa. Innymi słowy, przechodząc na LPG, zaoszczędzisz na kosztach paliwa – co oznacza więcej pieniędzy (potencjalnie!) w Twojej kieszeni! Ale przejdźmy do rzeczy: porozmawiajmy o tym, jak bezpiecznie zainstalować LPG, aby nic złego się nie stało. Bez obaw, prawda?

Jak działa LPG?

LPG działa w podobny sposób jak benzyna. Gaz jest sprężany i przechowywany pod ciśnieniem. Aby uwolnić gaz, wystarczy przekręcić zawór na przewodzie paliwowym pojazdu – to wszystko! LPG nie wymaga wtrysku pod wysokim ciśnieniem i dlatego nie potrzebuje tego samego typu pompy paliwowej, co CNG. LPG to także zmniejszona emisja spalin, mniejszy hałas, lepsza jakość paliwa i niższe koszty utrzymania.

Zalety instalacji LPG w samochodzie

LPG jest bardziej wydajny niż benzyna i olej napędowy, ponieważ ma większą gęstość energii – LPG jest czystszy niż benzyna – LPG jest tańszy niż benzyna lub olej napędowy (chociaż zapłacisz trochę więcej za jego zakup) – Nie ma wpływu na środowisko, jak wiele innych paliw